Tagatiseta väikelaen on viimasel ajal muutunud populaarseks finantstooteks, mis võimaldab lahendada erinevaid rahalisi probleeme kiiresti ja lihtsalt. Ehkki mõnel inimesel on kõhklev suhtumine laenude võtmisesse, on tagatiseta väikelaen hea võimalus lühiajalise rahalise puudujäägi korral, olgu selleks ootamatu arve või vajalikud kodu remonditööd.

Tagatiseta väikelaenu saamine on lihtne protsess, mida saab teha veebis ja mis võimaldab teil saada raha ilma tagatiseta või pikemaajalise tagasimakse kohustuseta. See võib olla kasulik nendele, kes vajavad kiiret lahendust, kuid ei taha end siduda pikemaajalise laenulepinguga.

Selleks, et anda teile parem ülevaade tagatiseta väikelaenudest, vaatleme lähemalt nende olulisemaid omadusi ja eeliseid.

Võtke kaasa

 • Tagatiseta väikelaen võib olla kiire lahendus ootamatute rahaliste probleemide korral.
 • Tagatiseta väikelaenu saamine on lihtne protsess, mida saab teha veebis.
 • Tagatiseta väikelaen pakub raha ilma tagatiseta või pikemaajalise tagasimakse kohustuseta.

Mis on tagatiseta väikelaen?

Tagatiseta väikelaen või tarbimislaen on finantsvõimalus, mis pakub kiiret ja mugavat lahendust inimestele, kes vajavad raha erinevateks finantsvajadusteks, nagu ootamatud arved, kodu remont või puhkusereis.

Tagatiseta väikelaenu eristab tagatiseta olemus – selle saamiseks ei ole vaja pakkuda kinnisvara ega muud vara tagatiseks, et laenu saada.

Tagatiseta väikelaen on tavaliselt lühiajaline laen ja seda ei ole võimalik taotleda suurtes summates.

Kiirlaenud ja tagatiseta väikelaenud – mis vahe neil on?

Kuna kiirlaenud ja tagatiseta väikelaenud on mõlemad kiired laenud, võib tunduda, et nende vahel puudub erinevus, kuid tegelikult on neil oluline erinevus. Kiirlaenud on tavaliselt lühiajalised laenud, mida saab taotleda väiksemate rahasummade puhul ning sisaldavad sageli kõrgemaid intressimäärasid. Tagatiseta väikelaenud seevastu on paindlikumad ja võimaldavad laenu saajal suuremat kontrolli, kui palju laenatakse ja kui kaua tagasimakse aega on.

Võrreldes tagatisega laenudega, ei nõua tagatiseta väikelaenud laenu saamiseks kindlat vara, nagu näiteks kodu või auto. Seetõttu on need kergemini kättesaadavad inimestele, kellel ei ole suurt vara. Lisaks sellele võib tagatiseta väikelaenu saada ka siis, kui laenu saaja krediidiskoor ei ole kõige parem. Samas tuleb märkida, et tagatiseta väikelaenud on tavaliselt kõrgema intressimääraga kui tagatud laenud.

Kui võrrelda kiirlaenudega, siis tagatiseta väikelaenud erinevad ka selle poolest, et neil on pikem tagasimakse aeg ning intressimäärad võivad olla madalamad. Samuti ei ole tagatiseta väikelaenud seotud kindlate summadega nagu kiirlaenud, kus laenusumma sõltub tavaliselt inimese sissetulekust.

Kiirlaenud ja tagatiseta väikelaenud – mis vahe neil on?

Kiirlaenud ja tagatiseta väikelaenud võivad esmapilgul tunduda sarnased, kuid neil on olulised erinevused. Kiirlaenud on tavaliselt lühiajalised laenud, mis on mõeldud väiksemate rahasummade jaoks ning sisaldavad sageli kõrgemaid intressimäärasid. Tagatiseta väikelaenud on aga paindlikumad ja võimaldavad laenu saajal suuremat kontrolli nii laenu suuruse kui tagasimakse perioodi osas.

Tagatiseta väikelaenud ei nõua kindlat vara nagu kodu või auto, seega on need laenud kergemini kättesaadavad inimestele, kellel ei ole suurt vara.

 • Tagatiseta väikelaenu saab taotleda ka siis, kui krediidiskoor ei ole kõige parem.
 • Pikem tagasimakse aeg ja madalamad intressimäärad eristavad tagatiseta väikelaene kiirlaenudest.
 • Tagatiseta väikelaenud ei ole seotud kindlate laenusummade ja sissetulekuga.

Miks valida tagatiseta väikelaen ilma tagatiseta?

Tagatiseta väikelaenud on suurepärane võimalus kiireks finantstoetuseks, eriti kui otsite laenu ilma tagatiseta. Need laenud pakuvad lihtsat ja kiiret lahendust ootamatute väljaminekute katmiseks, ilma et peaks muretsema kinnisvaraga seotud tagatiste pärast.

Tagatiseta väikelaenude intressimäärad võivad küll olla kõrgemad kui tagatisega laenudel, kuid need pakuvad rohkem paindlikkust ja vähem bürokraatiat. Kui te ei soovi võtta riske oma kinnisvara tagatisel, siis on tagatiseta väikelaen sobiv valik.

Tagatiseta väikelaenude taotlemine on tavaliselt stressivaba protsess, kusjuures laenude väljastamise ajad on lühikesed. Kui teil on kiiresti vaja raha ja te ei soovi kinnisvara pantida, siis võib tagatiseta väikelaen olla parim valik.

Oluline märkus: enne tagatiseta väikelaenu taotlemist veenduge, et te suudate laenu tagasi maksta vastavalt lepingutingimustele.

Kust saab taotleda tagatiseta väikelaenu?

Tagatiseta väikelaenu saab taotleda mitmel viisil, sealhulgas:

 • Pangad – enamik pangad pakuvad tagatiseta väikelaenu. Kliendid saavad laenutaotluse esitada otse pangakontorites või veebipõhiste taotlusvormide kaudu.
 • Online-laenuandjad – internetis on mitmeid online-laenuandjaid, mis pakuvad tagatiseta väikelaenu ilma tagatise nõudmisteta. Nende hulka kuuluvad ka kiirlaenuettevõtted.
 • Krediidiühingud – krediidiühingud on finantsasutused, mida juhivad nende liikmed. Kliendid saavad taotleda tagatiseta väikelaenu krediidiühingutest, esitades taotluse otse või läbi oma liikme.

Enne tagatiseta väikelaenu taotlemist on soovitatav võrrelda erinevaid võimalusi ja uurida hoolikalt taotlemise protsessi ja tingimusi.

Taotlemise protsess ja nõuded tagatiseta väikelaenuks

Tagatiseta väikelaenu taotlemine on üsna lihtne protsess, mis võib võtta aega vaid mõne minuti. Enne taotluse esitamist on aga oluline veenduda, et teil on olemas kõik vajalikud dokumendid ja vastate laenuandja nõuetele.

Tavaliselt esitatakse taotlus online-isiku tuvastuse teel, kasutades ID-kaarti või mobiil-ID-d. Oluline on täita taotlus täpselt ja esitada kõik nõutavad dokumendid, sealhulgas pangakonto väljavõte, palgatõend, ID-kaart ja tööleping.

Nõuded laenu saamiseks võivad varieeruda laenuandjast laenuandjani, kuid tavaliselt peab taotleja:

 • olema vähemalt 18-aastane;
 • omama Eesti kodakondsust või elamisluba;
 • omama pangakontot Eesti pangas;
 • olema regulaarselt töötav ja teenivat piisavat sissetulekut tagasimaksete tegemiseks.

Laenuandja võib kaaluda ka taotleja krediidiskoori, sissetulekute stabiilsust ja varasemat maksekäitumist. See tähendab, et kui teil on madal krediidiskoor või ebaselged sissetulekud, võib laenu saamine olla keerulisem.

Tagatiseta väikelaenu intressid ja tingimused

Tagatiseta väikelaenude intressimäärad võivad olla kõrgemad kui teistel laenutoodetel. Kuna sellist tüüpi laenudel puudub tagatis, on need kõrgema riskiga kui näiteks auto- või kodulaenud.

Enne laenulepingu sõlmimist on väga oluline uurida erinevaid laenuandjaid ja nende tingimusi. Võrrelge intressimäärasid, laenuperioodi ja tagasimakseid, et leida endale parim võimalik lahendus. Samuti peaksite teadma, millised on igakuised maksegraafikud, et tagada endale võimalus laenu tagasi maksta.

LaenuandjadIntressimäärLaenuperioodTagasimakse
Laenuandja A10%12 kuud100 eurot kuus
Laenuandja B12%12 kuud110 eurot kuus
Laenuandja C15%12 kuud125 eurot kuus

Peale intressimäärade ja laenuperioodi on vaja välja selgitada ka tagasimakse reeglid. Näiteks võivad mõned laenuandjad määrata karistusintressi, kui maksate tagasimakseid hiljem kui lepingus kokkulepitud tähtajal. Seetõttu on oluline täpselt teada iga laenuandja tagasimakse reegleid enne laenu taotlemist.

Enne tagatiseta väikelaenu taotlemist veenduge, et teil oleks olemas piisavalt raha tagasimaksmiseks ja et saaksite tasumisega hakkama. Vältige laenu võtmist, kui olete ebakindel oma finantsvõimalustes, et vältida maksehäireid või raskusi laenu tagasimaksmisega.

Tagatiseta väikelaenude eelised ja puudused

Tagatiseta väikelaenud on kiired ja mugavad viisid finantsprobleemide lahendamiseks, kuid neil on nii eelised kui ka puudused. Enne laenulepingu allkirjastamist on väga oluline mõista, millised on tagatiseta väikelaenu eelised ja puudused.

Eelised

1. Kiire taotlemisprotsess: Tagatiseta väikelaenu taotlemine on kiire ja lihtne protsess. Vajalikud dokumendid on minimaalsed ning laenu saab taotleda interneti teel.

2. Ei ole vaja tagatist: Nagu nimigi ütleb, ei ole tagatiseta väikelaenu saamiseks vaja tagatist. See tähendab, et laenu saavad taotleda ka need, kellel puudub vara, mida tagatiseks pakkuda.

3. Sobib lühiajalisteks vajadusteks: Tagatiseta väikelaen sobib hästi lühiajalisteks vajadusteks, nagu ootamatud arved või remondikulud.

4. Suurem paindlikkus: Võrreldes traditsiooniliste laenudega on tagatiseta väikelaenud tavaliselt paindlikumad ja neil on paremad tingimused.

Puudused

1. Kõrgemad intressimäärad: Kuna tagatiseta väikelaenud on riskantsemad, on nende intressimäärad tavaliselt kõrgemad kui tagatud laenudel.

2. Väiksemad laenusummad: Kuna tagatiseta väikelaenud on tavaliselt väiksemad kui tagatud laenud, ei pruugi need alati katta kõiki vajalikke kulutusi.

3. Lühem tagasimakse periood: Tagatiseta väikelaenude tagasimakse perioodid on tavaliselt lühemad kui tagatud laenudel, mis tähendab, et igakuised makseid võivad olla suuremad.

4. Risk krediidiskoorile: Kui laenu ei tagastata õigeaegselt, võib see negatiivselt mõjutada teie krediidiskoori.

5. Võlgnevuse tagajärjed: Kui laenu ei suudeta tagastada, võivad järgneda kohtumenetlused või võlausaldajad võivad võtta kasutusele sissenõudmismeetmed.

Kuidas tagatiseta väikelaen mõjutab teie krediidiskoori?

Enne tagatiseta väikelaenu taotlemist on oluline mõista, kuidas see võib mõjutada teie krediidiskoori. Krediidiandjad vaatavad taotlejate krediidiskoori, et hinnata nende krediidivõimekust ja maksevõimet. Kui taotlejate krediidiskoor on madal, võib see tähendada kõrgemat intressimäära või isegi laenu tagasilükkamist.

Kuigi tagatiseta väikelaenud on lihtsamad ja kiiremad saada kui traditsioonilised laenud, võib nende intressimäär olla kõrgem. Kui te ei suuda tagatiseta väikelaenu tagasi maksta või teete hilinemisi maksetega, võib see kahjustada teie krediidiskoori veelgi.

Seega on oluline tagada, et tagatiseta väikelaenu taotlemine oleks teie jaoks finantsiliselt vastutustundlik otsus. Enne laenu taotlemist veenduge, et saate tagasi maksta laenusumma ja intressimaksed vastavalt laenulepingule.

Kui saate tagatiseta väikelaenu ja maksate tagasi kõik maksetähtajad täpselt, võib see tegelikult parandada teie krediidiskoori, tõstes teie krediidihinnet ja näidates krediidiandjatele, et olete usaldusväärne laenuvõtja, kes suudab oma rahalisi kohustusi täita.

Tagatiseta väikelaenu taotlus – näpunäited edukaks taotlemiseks

Tagatiseta väikelaen on kiire ja mugav võimalus rahastada ootamatuid kulutusi või teha suuremaid oste. Kuid enne kui taotled tagatiseta väikelaenu, on oluline teada, kuidas seda teha nii, et suurendada oma võimalusi edukaks taotlemiseks.

Siin on mõned näpunäited:

 1. Tee põhjalik eelarve. Enne laenutaotluse esitamist tee kindlaks, kui palju raha saad endale laenata. See aitab tagada, et sa ei palu liiga suurt summat ja et sa suudad laenu tagasi maksta.
 2. Tutvu erinevate laenupakkujatega. Enne laenutaotluse esitamist uurida erinevaid tagatiseta väikelaenu võimalusi. Võrdle intressimäärasid ja tingimusi ning vali kõige sobivam lahendus vastavalt oma vajadustele ja võimekusele.
 3. Täida laenutaotlus hoolikalt. Laenutaotluse täitmisel veendu, et oled esitanud kõik vajalikud andmed täpselt ja õigesti. Kui jääd mõne küsimusega hätta, ära karda küsida abi laenuandjalt, et vältida vigu ja tühistamist.
 4. Võta arvesse tagasimakseid. Enne laenutaotluse esitamist pane paika tagasimaksmise plaan, et saaksid tagada oma maksevõime ja vältida võlgnevuste tekkimist. Kui oled kahtlev või segaduses, võta ühendust laenuandjaga ja selgita oma küsimusi.
 5. Ole aus ja läbipaistev. Laenutaotluse esitamisel ole aus ja läbipaistev oma finantssuutlikkuse kohta. Laenuandjad hindavad seda positiivselt ja see suurendab tõenäosust, et sinu laenutaotlus rahuldatakse.

Tagatiseta väikelaenu taotlemine võib tunduda keeruline, kuid kui teed oma kodutöö, täidad taotluse korrektselt ja oled oma kohustuste suhtes vastutustundlik, võid olla kindel, et su rahalised vajadused saavad rahuldatud.

Tagatiseta väikelaenu tagasimaksmine – strateegiad ja võimalused

Tagatiseta väikelaenu tagasimaksmine on oluline osa laenu võtmise protsessist. Enne laenu taotlemist peaksite mõtlema tagasimaksmise strateegiatele, et tagada oma laenu õigeaegne tagasimaksmine.

Üks võimalus tagasimaksmise hõlbustamiseks on luua eelarveplaan. See aitab teil jälgida oma igakuiseid kulutusi ja hoida kontrolli all oma finantsolukorda. Eelarveplaani abil saate kindlaks määrata, kui palju raha saate igakuiselt tagasimaksmiseks eraldada.

Teine võimalus on leida täiendavat sissetulekut, näiteks lisatööd või müüa ebatähtsaid esemeid, et teenida lisaraha tagasimaksmiseks. See aitab teil tagada raha õigeaegse tagasimaksmise ilma laenufirmale lisatasusid maksmata.

Kui teil on mitu tagasimakset erinevatel aegadel, võite kaaluda nende ühendamist üheks makseks. See vähendab maksete hulka, kuid suurendab iga makse summat. Enne selle strateegia kasutamist veenduge, et suudate kõik makseid tasuda, et vältida lisatasusid ja krediidi halvenemist.

Kui teie finantsolukord muutub ja teil on raske tagasimaksetega toime tulla, võtke kindlasti ühendust laenuandjaga. Nad võivad teiega koostööd teha, et leida võimalusi tagasimaksete ümberkorraldamiseks või maksepuhkuseks. Kuid pidage meeles, et maksepuhkuse kasutamine võib suurendada teie makse summat, kuna intressid kogunevad.

Järeldus

Tagatiseta väikelaen võib olla suurepärane valik neile, kes vajavad kiiresti raha ja ei soovi või ei saa mingil põhjusel tagatist esitada. Enne taotlemist on aga oluline mõista, kuidas see võib mõjutada teie rahalist olukorda, sealhulgas teie krediidiskoori.

Samuti tuleb arvestada, et tagatiseta väikelaenud võivad olla kallimad kui tagatud laenud, kuna laenuandjad võtavad suurema riski. Seetõttu on oluline hoolikalt kaaluda laenu tagasimaksmise võimekust ja intressimäärasid enne taotlemist.

Enne tagatiseta väikelaenu taotlemist on oluline uurida erinevaid laenupakkujaid ja võrrelda nende tingimusi ja intressimäärasid. Samuti tuleks kindlasti tutvuda kogu taotlemisprotsessiga ja mõista nõudeid, mis tuleb täita.

Kokkuvõttes võib tagatiseta väikelaen olla väärt valik neile, kes vajavad kiiret finantsabi. Kuid nagu igasuguste võlgadega, on ka siin vaja olla vastutustundlik ja hinnata hoolikalt oma võimekust tagasi maksta, et see ei kahjustaks teie rahalist seisu ega krediidiskoori.

FAQ

Q: Mis on tagatiseta väikelaen?

A: Tagatiseta väikelaen on laen, mille saamiseks ei ole vaja esitada vara tagatiseks. See tähendab, et te ei pea oma vara pantima ega riskima selle kaotamisega, kui laenumakseid ei suuda täita. Tagatiseta väikelaen on kiire ja lihtne viis saada vajalikku rahalist tuge oma finantsvajaduste rahuldamiseks.

Q: Kiirlaenud ja tagatiseta väikelaenud – mis vahe neil on?

A: Kuigi mõlemad laenuliigid pakuvad kiiret rahalist abi, on nende vahel siiski erinevusi. Kiirlaen on tavaliselt lühiajaline laen, mille tagasimakse tähtaeg on lühike. Tagatiseta väikelaen on aga pikema tagasimakse perioodiga ja madalama intressimääraga laen. Lisaks ei ole tagatiseta väikelaenu saamiseks vaja esitada vara tagatiseks, nagu kiirlaenu puhul võib olla vajalik.

Q: Miks valida tagatiseta väikelaen ilma tagatiseta?

A: Tagatiseta väikelaen on hea valik neile, kes soovivad kiiret rahalist abi ilma vara pantimiseta. See võimaldab teil saada vajalikku rahalist tuge oma finantsiliste vajaduste rahuldamiseks ilma riskita oma vara kaotamiseks. Lisaks on tagatiseta väikelaenul tavaliselt pikem tagasimakse periood ja madalam intressimäär võrreldes teiste laenuliikidega.

Q: Kust saab taotleda tagatiseta väikelaenu?

A: Tagatiseta väikelaenu saab taotleda erinevatelt laenuandjatelt, sealhulgas pangad, online-laenud ja muud finantsettevõtted. Enne laenu taotlemist on soovitatav võrrelda erinevaid laenupakkumisi ja valida sobivaim lahendus vastavalt oma vajadustele ja finantsolukorrale.

Q: Taotlemise protsess ja nõuded tagatiseta väikelaenuks

A: Tagatiseta väikelaenu taotlemise protsess on tavaliselt lihtne ja kiire. Enamik laenuandjaid nõuab taotlejalt vanust vähemalt 18 aastat, regulaarset sissetulekut, kehtivat isikut tõendavat dokumenti ja pangakontot. Taotlemise protsess hõlmab tavaliselt taotlusvormi täitmist, vajalike dokumentide esitamist ja laenuotsuse saamist.

Q: Tagatiseta väikelaenu intressid ja tingimused

A: Tagatiseta väikelaenu intressimäär ja tingimused võivad erinevate laenuandjate vahel varieeruda. Enne laenu taotlemist on oluline tutvuda hoolikalt laenulepingu tingimustega, sealhulgas intressimäära, tagasimakse perioodi ja võimalike lisatasudega. Samuti peaksite arvestama oma finantsolukorra ja võimete ning laenu tagasimaksmise võimalustega enne otsuse tegemist.

Q: Tagatiseta väikelaenude eelised ja puudused

A: Tagatiseta väikelaenud pakuvad mitmeid eeliseid, sealhulgas kiiret rahalist abi ilma vara pantimiseta, pikemat tagasimakse perioodi ja madalamat intressimäära võrreldes teiste laenuliikidega. Samas võivad tagatiseta väikelaenud olla seotud kõrgema intressimäära ja lisatasudega ning võivad nõuda regulaarsete sissetulekute olemasolu. Enne laenu taotlemist tasub kaaluda hoolikalt eeliseid ja puudusi ning veenduda, et suudate laenu tagasimakseid õigeaegselt täita.

Q: Kuidas tagatiseta väikelaen mõjutab teie krediidiskoori?

A: Tagatiseta väikelaen võib mõjutada teie krediidiskoori sõltuvalt sellest, kuidas te täidate laenumakseid. Õigeaegselt ja täies ulatuses laenumaksete täitmine aitab parandada teie krediidiskoori, samas kui hilinenud maksete või maksete vahelejätmise korral võib see mõjutada negatiivselt teie krediidiskoori. Seega on oluline tagada, et suudate tagatiseta väikelaenu tagasimaksetega hakkama saada vastavalt lepingutingimustele.

Q: Tagatiseta väikelaenu taotlus – näpunäited edukaks taotlemiseks

A: Tagatiseta väikelaenu taotlemiseks on oluline järgida mõningaid näpunäiteid, et suurendada taotluse eduvõimalusi. Enne taotluse esitamist tasub kontrollida oma krediidiskoori ja vajadusel parandada seda, esitada täielik ja korrektne taotlus, hinnata hoolikalt oma rahalisi võimeid ja veenduda, et suudate laenumakseid täita vastavalt lepingule.

Q: Tagatiseta väikelaenu tagasimaksmine – strateegiad ja võimalused

A: Tagatiseta väikelaenu tagasimaksmine võib toimuda mitmel viisil, sõltuvalt laenuandja tingimustest. Enne laenulepingu sõlmimist tasub tutvuda tagasimakse strateegiate ja võimalustega, näiteks igakuiste või regulaarsete maksete tegemine, automaatsete maksete seadistamine või täiendavate maksude tasumine, et kiirendada laenu tagasimakset ja vältida võimalikke trahve või viiviseid.